Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri

Memet Ali Kaya

Memet Ali KAYA

1966 yılında Batman’da doğdu. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 1988’de aynı okul ve bölümde araştırma görevlisi olarak işe başladı. 1989 itibariyle Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) şirketinde farklı projelerde çalıştı. 2002-2006 yılları arasında TPAO Azerbaycan Ülke Müdürlüğü, 2006-2010 yılları arasında TPAO Yurtdışı Projeler ve İş Geliştirme Daire Başkanlığı, 2010-2017 yılları arasında ise TPAO Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. 5 yıl süresince Dünya Petrol Konseyi (WPC) Türkiye Milli Komite Üyesi olarak görev yaptı. 2017 yılında emekli oldu. Hali hazırda danışmanlık hizmeti vermektedir. Öğrenen Organizasyon (SOL) Vakfı’ndan ‘Öğrenen Organizasyonlar’ ve ‘Sistem Düşüncesi’ konularlayla ilgili olup çeşitli eğitimler aldı. Evlidir. Amatör olarak resim yapmaktadır. 

1990 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve 1999 yılından bu yana İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Nurcan DEMİRALP

Prof. Dr. Nurcan DEMİRALP

1968 yılında Aydın/Söke’de doğdu. Gazi Eğitim Fakültesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı coğrafya eğitimidir. Coğrafya eğitimi kapsamında; coğrafi beceriler, öğretim programları, öğretim yöntemleri, ders kitapları ve öğretim materyalleri olmak üzere yurt içinde ve yurtdışında çeşitli yayınları bulunmaktadır. Avrupa birliği projeleri dahil olmak üzere çeşitli projelerde yürütücü, eğitmen ve koordinatör olarak görevler yapmıştır. Halen coğrafya eğitimi konusunda akademik çalışmalarına devam etmektedir.

2005 yılından itibaren Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir

Taner Özel

Taner ÖZEL

1959 yılı Erzurum doğumlu. Endüstri meslek lisesi Makine Ressamlığı bölümü öğretmenidir. Öğretmenlik ve özel sektörlerdeki çalışma yaşamını bitirmiş olup halihazırda emekli olarak yaşamını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1991 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir..

Gül Yılmaz Çınar

Doç. Dr. Fatmagül YILMAZ ÇINAR

1971 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra, SBÜ Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği’nde ihtisas yaptı. Halen aynı hastanenin Göz Kliniği’nde şaşılık birimi uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

2005 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Levent KENTER

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1988 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. O tarihten beri serbest olarak Avukatlık mesleği yapmaktadır. Amatör fotoğrafçı, gezgin ve blog yazarıdır.

1990 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Özlem KAYA

1972 yılında Aydın’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans ve Hacettepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi bölümünde yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Ankara Üniversitesi’nde, Millî Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığında ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde çeşitli görevlerde yer aldı. Halen AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde eğitim uzmanı olarak çalışmaktadır. Evlidir.

1990 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Emin EROL

1959 yılında Ankara’da doğdu. 1980 yılında Deniz Harp Okulundan mezun oldu, Teğmen olarak başladığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki hizmetini emekli olduğu 2011 yılında Deniz Kurmay Albay rütbesinde tamamladı. Ankara Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde Doktora öğrencisidir. Tülay Erol il evli ve Yunus Can’ın babasıdır.

2013 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Remziye Örselli

Dolunay POLAT

1972 Mersin Silifke’de doğdu. ODTÜ Eğitim Bilimleri Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü 1996 mezunudur. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük, eğitmenlik, danışmanlık yaptı. Türk Eczacıları Birliği, Hacettepe Üniversitesi AIDS Tedavi ve Araştırma Merkezi iş birliği ile yürütülen Cinsel Sağlık Eğitim ve Danışma Merkezinde koordinatörlük görevini yürüttü. HŞ Klinik ve Türk Telekom (AVEA) İletişim Hizmetlerinde psikolojik danışman olarak görev yaptı. Halen kendine ait Duyu Atölyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde Psikoterapist olarak mesleki hayatına devam etmektedir. EMDR Terapistidir. Çift terapisi ve bireysel terapiler çalıştığı alanlar arasındadır. Alana dair yazdığı kitapları, pek çok kitapta bölüm yazarlığı ve bilimsel dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Evlidir.

2000 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Murat ULU

Murat ULU

1970 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. 1993-2007 yılları arasında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TP) şirketinde arama, araştırma merkezi, yurtdışı projeler ve strateji geliştirme dairelerinde mühendislik, proje yöneticiliği ve başkanlık görevleri yapmıştır. Mesleki kariyerini 2007-2018 yılları arasında özel sektörde yöneticilik yaparak sürdürmüştür. 2018’den itibaren enerji ve yer bilimleri teknolojileri sektörlerinde serbest danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

2013 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Tülay EROL

Tülay EROL

1965 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında O.D.T.Ü Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1987-1992 yılları arasında Tabar Mühendislik Ltd. Şirketi’nde ve BM Holding‘te mimar olarak görev yaptı. 1992 yılında Turizm Bakanlığı (Kültür ve Turizm Bakanlığı) Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kontrolörler Kurulu Başkanlığı’nda başladığı görevinden 2018 yılında emekli olmuştur. Evli ve bir çocuk annesidir.

2012 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Cengiz TOPLAMA

Cengiz TOPLAMA

1981 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. 2006 yılında Avukatlık stajını tamamlayarak, 2006 yılından itibaren kendisine ait avukatlık bürosunda çalışmaktadır. Ankara Barosunda ve Türkiye Barolar Birliğinde uzun yıllar gönüllü olarak çalışmalar yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2018 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.