Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri

Memet Ali Kaya

Mehmet Ali KAYA

1966 yılında Batman’da doğdu. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. 1989 yılında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TP) şirketinde çalışmaya başladı. 2002-2006 yılları arasında TP Azerbaycan Ülke Müdürü, 2006-2010 yılları arasında TP Yurtdışı Projeler Daire Başkanı, 2010-2017 yılları arasında ise TP Strateji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca 4 yıl süresince Dünya Petrol Konseyi (WPC) Türkiye Milli Komite Üyesi olarak görev almıştır. 2017 yılında emekli olmuş, mesleki uzmanlık alanları içinde farklı şirket ve projelere danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. Öğrenen Organizasyon (SOL) Vakfı’ndan Öğrenen Organizasyonlar ve Sistem Düşüncesi konularıyla ilgili çeşitli eğitimler almıştır. Evlidir. Amatör olarak resim yapmaktadır.

1990 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

Zübeyde Nuray Çağıran

Nuray ÇAĞIRAN

1953 yılında Ankara Beypazarı’nda doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesin’den mezun oldu. 1976’da Milli Piyango Genel Müdürlüğünde işe başladı. 1978 yılında Ticaret Bakanlığına geçti ve adı geçen Bakanlıktan 2018 yılında emekli oldu.

1991 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Taner Özel

Taner ÖZEL

1959 yılında Erzurum’da doğdu. Yenimahalle endüstri meslek lisesi makine resim bölümünden ve 1980 yılında Yüksek Teknik Öğretmen Okulu Makine Ressamlığı Bölümünden mezun oldu. Bir dönem öğretmenlik yaptı. 1981 – 2002 tarihleri arasında Aselsan askeri elektronik fabrikasında çalıştı. Emekli olduktan sonra çalışma yaşamına özel bir şirkette devam etti. 2020 yılında aktif çalışma yaşamını sonlandırdı. Okumak ve araştırmak yaşamının bir parçası haline getirmiştir. Doğa yürüyüşleri yapmaya ve doğada olmaya özen gösterir. Evli, iki çocuk babasıdır. Dünya tatlısı bir de torunu vardır.

1991 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Gül YILMAZ ÇINAR

1971 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra, SBÜ Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği’nde ihtisas yaptı. Halen aynı hastanenin Göz Kliniği’nde şaşılık birimi uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

2005 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Tülay EROL

Tülay EROL

1965 yılında Ankara’da doğdu. 1987 yılında O.D.T.Ü Mimarlık bölümünden mezun oldu. 1987-1992 yılları arasında Tabar Mühendislik Ltd. Şirketi’nde ve BM Holding‘te mimar olarak görev yaptı. 1992 yılında Turizm Bakanlığı (Kültür ve Turizm Bakanlığı) Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kontrolörler Kurulu Başkanlığı’nda başladığı görevinden 2018 yılında emekli olmuştur. Evli ve bir çocuk annesidir.

2012 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Murat ULU

Murat ULU

1970 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. 1993-2007 yılları arasında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TP) şirketinde arama, araştırma merkezi, yurtdışı projeler ve strateji geliştirme dairelerinde mühendislik, proje yöneticiliği ve başkanlık görevleri yapmıştır. Mesleki kariyerini 2007-2018 yılları arasında özel sektörde yöneticilik yaparak sürdürmüştür. 2018’den itibaren enerji ve yer bilimleri teknolojileri sektörlerinde serbest danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

2013 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir ve Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Remziye Örselli

Remziye ÖRSELLİ

1948 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğdu. Ortaokul ve liseyi Ödemiş Lisesinde bitirdi. 1970 yılında İTÜ’den Kimya Mühendisi olarak mezun oldu. İki yıl İstanbul’da ilaç şirketinde (Wyeth Laboratuvarları) çalıştı. Daha sonra Çimento Sanayii’nde çeşitli fabrikalarda (Bartın, Söke, Gaziantep, Elazığ) Kalite Kontrol Müdürü olarak görev yaptı. 1992 yılında Elazığ Fabrikasından emekli oldu. 1992 yılı itibariyle Ankara’da yaşamaktadır. Evli ve 2 çocuk annesidir.

2000 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Emin EROL

1959 yılında Ankara’da doğdu. 1980 yılında Deniz Harp Okulundan mezun oldu, Teğmen olarak başladığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki hizmetini emekli olduğu 2011 yılında Deniz Kurmay Albay rütbesinde tamamladı. Ankara Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler bölümünde Doktora öğrencisidir. Tülay Erol il evli ve Yunus Can’ın babasıdır.

2013 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Remziye Örselli

Dolunay POLAT

1972 Mersin Silifke’de doğdu. ODTÜ Eğitim Bilimleri Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümü 1996 mezunudur. Birleşmiş Milletler ve Avrupa Birliği Projelerinde koordinatörlük, eğitmenlik, danışmanlık yaptı. Türk Eczacıları Birliği, Hacettepe Üniversitesi AIDS Tedavi ve Araştırma Merkezi iş birliği ile yürütülen Cinsel Sağlık Eğitim ve Danışma Merkezinde koordinatörlük görevini yürüttü. HŞ Klinik ve Türk Telekom (AVEA) İletişim Hizmetlerinde psikolojik danışman olarak görev yaptı. Halen kendine ait Duyu Atölyesi Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde Psikoterapist olarak mesleki hayatına devam etmektedir. EMDR Terapistidir. Çift terapisi ve bireysel terapiler çalıştığı alanlar arasındadır. Alana dair yazdığı kitapları, pek çok kitapta bölüm yazarlığı ve bilimsel dergilerde makaleleri bulunmaktadır. Evlidir.

2000 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. Bilgelik Güneşi Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Levent KENTER

1962 yılında Ankara’da doğdu. 1988 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. O tarihten beri serbest olarak Avukatlık mesleği yapmaktadır. Amatör fotoğrafçı, gezgin ve blog yazarıdır.

1990 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Gül Yılmaz Çınar

Özlem KAYA

1972 yılında Aydın’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans ve Hacettepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi bölümünde yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Ankara Üniversitesi’nde, Millî Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Merkezi Başkanlığında ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünde çeşitli görevlerde yer aldı. Halen AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde eğitim uzmanı olarak çalışmaktadır. Evlidir.

1990 yılından bu yana Bilgelik Güneşi Derneği ve İnsanlık Güneşi Vakfında gönüllü olarak çalışmalara devam etmektedir. İnsanlık Güneşi Vakfı Mütevelli Heyet üyesi olup Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.