Size yaz boyu izleyebileceğiniz bir kaç film öneriyoruz. Aşağıda yer alan filmler arkadaşımızın izleyip özellikle önerdiği filmler. Dileriz sizin için de keyifli seyirlik öneriler olur.

Nuh: Büyük Tufan : 2014 yılı yapımı film, fedakarlık ve umudu anlatan bir destan. Adem peygamberin üç oğlunun (Habil, Kabil ve Şit) hikayesinden esinlenerek kurgulanan film bilindik bir hikaye gibi düşünülse de sürprizler içeriyor.

Barfi: Film, bir dram, romantik komedi birleşimi. İzleyip öneren arkadaşımız “Konuşmadan da hikayesini anlatabilmesi çok etkileyici, karşılık beklemeden yaşanan bir dostluk ve aşk öyküsü” diyerek önerdi.

Uyumsuz: 2014, ABD yapımı filmin konusu şöyle: Toplum her biri farklı bir erdemi temsil eden beş bölgeye bölünmüştür. On altı yaşına gelenlere kendi bölgelerinde kalıp kalmayacakları sorulmaktadır. Kahramanımız Tris ise bir sır saklamaktadır. Görünüşte mükemmel olan toplumunu tehdit eden bir çatışmanın hızla büyüdüğünü gördükçe, sırrının sevdiği insanların hayatını kurtarabileceğini fark eder.

Kış Uykusu: Nuri Bilge Ceylan’ın ödüllü filmi. Mümkünse sinemada izlenmeli, değilse de mutlaka izlenmeli. İnsanın hallerini anlatan bir baş yapıt. Mükemmel olmayan karakterlerin olağan üstü görünümü. En az bir kaç sahnesi hayat boyu akılda kalacak ve insanı tam yüreğinden yakalayan bir film.

Yorum yazabilirsiniz

Yazar hakkında: İnsanlık Güneşi VAKFI

İnsanlık Güneşi VAKFI
EĞİTİM SEVGİDİR (Kitap önerisi)
SONSUZ SABIR, SONSUZ UMUT DEMEKMİŞ