Makalenin seslendirmesini dinlemek için tıklayınız

Diğerlerini Okumadan Önce “Beni” Oku…

Bu yazı dizisi 1980’li yılların ortalarından başlayıp bugüne kadar devam eden bir yolculuğun izdüşümlerinden oluşmaktadır. Burada amaç, kendini tanıma ve gerçekleştirme deneyimlerini paylaşarak hepimize ışık tutabilmektir. Tecrübemiz odur ki, bireyin içinde saklı olan gerçek potansiyeli yine bireysel çabalarla ortaya çıkarmak en aydınlatıcı ve öğretici yoldur.

Kendini tanıma, gerçekleştirme, içsel gelişim, aklını ve gönlünü bir etme ile İNSAN ’a ait gerçekleri keşfetme ve anlama aşamalarını içeren bu yolculuk katılan herkesin deneyimleriyle zenginleşmiştir.  Dolayısıyla burada anlatılanlar temenni, arzu ve hayaller değil yaşanılanlar ya da yaşanılanlardan paylaşılabilen gerçeklerdir.

Bu paylaşım içerisinde bazı sözcükler giderek bunu deneyimleyenlerin yaşantısını anlatan terimlere dönüşmüştür ve günlük dilden farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Bu konuda okuyucularımızın desteği ve geri bildirimleri anlam zenginliği ve (anlama) derinliği oluşturması açısında bizler için değerlidir. Ulaşılan gerçekleri geniş bir bakış açısıyla değerlendirmesi için her okuyucunun görüşüne sunmak ve insanlıkta tek bir yürek haline gelebilmek esastır.

Gerçeği ve İNSAN’ı anlamaya ve yaşamaya dair birlikte paylaşacağımız bu yolculuğa (seyir defterine) hoş geldiniz …


“Arınmış Varlık; İNSAN” çalışması ve notları, İnsanlık Güneşi Vakfın’a ait olup her hakkı saklıdır.
İzin alınmadan ve referans gösterilmeden kullanılamaz.