YATAYDA KALMAYINIZ !…

Hayatta insanı hedefe ulaştıran en kestirme yol dosdoğru yol, ama işi karıştıran yatay yollar var. Özetle şöyle:-) Ankara’dan yola çıkıp İstanbul’a varmayı hedeflediysem beni İstanbul’a ulaştıracak en kestirme yol, dosdoğru yoldur.

Aracımı sağlama almak ilk işimdir. Gerekiyorsa harita kullanırım. Eğer haritalar yetmezse daha önce bu yoldan gitmiş bir rehber bulurum ve dosdoğru yolda ilerlerim. Eğer aklım bulanır, yolu karıştırırsam, ya da sırf meraktan Bolu çıkışında direksiyonu kırıp otobandan çıkarsam artık dosdoğru yolda değil, yataydayım demektir. Bu tür maceraların bir çok artısı varmış gibi görünse de aslında beni ilk yola çıkış amacımdan uzaklaştırdığını, hadi iyi niyetle en azından geciktirdiğini kabul etmem gerek.

Misal bu, durum şehirlerarası yolculuk üzerinden anlatılınca kolay ve kabul edilebilir görünüyor. Ancak hedef bir şehir değil de bir deneyim süreci ise, farkındalığın ve kavrayışın hakkını vermem ve uyanık olamam lazım. Hedef hayatımda mutluluğu daim kılmak, kendi gerçeğimi keşfetmek, kendimi gerçekleştirmek veya kendimden bağımsız olarak İNSAN’ın gerçeğini idrak etmek olabilir. İyi yolculuklar…

1,1 dakikalık okuma 30 Mart 2019

Yorum yazabilirsiniz

Yazar hakkında: İnsanlık Güneşi VAKFI

İnsanlık Güneşi VAKFI
O KADIN ...
HUZUR