Kitabın adı: FARKINDALIK – Çılgın bir dünyada huzur bulmak için pratik bir rehber Yazarlar: Mark Williams ve Danny Penman

‘Fiziksel ve ruhsal sağlığına önem veren herkes için ilham veren bir program’
Jon-Kabat Zinn

Hayatın zorlaştığı, kaosun gitgide kontrolden çıktığı ve insanların kendilerini çaresiz, yorgun, tükenmiş ve kaygılı hissettikleri dönemlerden geçiyoruz. Hemen hemen tüm dünyada buna benzer süreçleri gözlemlemek mümkün. Farkındalık kitabı, içinde bulunduğumuz bu dönemleri nasıl daha farkındalıklı geçirebileceğimizle ilgili bizlere ışık tutan, farkındalık temelli bilişsel terapi (MBCT) tekniklerini zemin alarak hazırlanmış bir rehber kitap. Stres, kaygı ve dünyanın yaşadığı zorluklarla nasıl dost olabileceğimizin bilimsel yolları paylaşılıyor kitapda.

Bedeni tanımak, nasıl daha sağlıklı kullanabileceğimizi bilmek, düşünceleri, duyguları farketmek, tepkilerimiz üzerinde farkındalıklı olmamızı sağlar. Nefese odaklanmak, gün içinde karmaşanın ortasında nefesle, farkındalıkla AN da kalmak, stresi yönetmenin en etkin yoludur. Zihnin mekanizmasını anladıkça ona gülümsemeyi deneyimledikçe, duyguları iyi ve kötü diye ayırmadan ve dışlamadan yaşayıp damıttıkça kabullerimize daha rahat ulaşır daha sakin ve dingin oluruz.

Kitaptan bizde kalanlar kısaca bunlar… sizler de kendi farkındalığınızı farketmek için bu kitabı deneyimlebilirsiniz.

‘Sıkıntılarınızın üstesinden gelebilmeniz için size cesaret veren büyük bir bilgeliğin eseri …’
Willem Kuyken

1,4 dakikalık okuma 19 Mart 2017

Yorum yazabilirsiniz

Yazar hakkında: İnsanlık Güneşi VAKFI

İnsanlık Güneşi VAKFI
NASA'yı şoke eden fotoğraf! Kara delikten çıkan cisim ne?
WABI-SABI HAKKINDA BİR DENEME