NASA’yı şoke eden fotoğraf! Kara delikten çıkan cisim ne?

HERŞEYİ İÇİNE ÇEKTİĞİ SANILIYORDU AMA…
Kara deliklerin etrafında bulunan her şeyi ölümüne içine çektiğini, yoluna çıkan hiçbir şeyin ondan kurtulamadığı biliniyordu. İşte NASA’nın kayda aldığı görüntü bu bilgiyi çürüttü. İlk kez karadelikten dışarı çıkan bir cisim görüldü.

İLK KEZ KARADELİKTEN BİR KÜTLE ÇIKIYOR
NASA bilim adamlarını şaşkına çeviren görüntüleri kurumun Nuclear Spectroscopic Telescope Array (NuSTAR) görüntüledi. NASA ‘nın diğer uzay teleskoplarından da benzer görüntü elde edildi. NASA ilk kez süper kütleli bir kara delikten bir şeyin dışarı çıktığını ve büyük bir X-ray enerji dalgası yaydığını gözlemledi.

KARADELİKTEN ÇIKAN NE?
Konuyla ilgili açıklama yapan Saint Mary’s University’de görevli bilim adamlarından Dan Wilkins, bu durumun NASA açısından büyük kütleli kara deliklerin sahip olduğu muazzam enerjiyi anlamada son derece önemli olacağını kaydetti.

GİZEMLİ
Baş araştırmacılardan Fiona Harrison ise “gizemli” olarak adlandırdıkları bu enerji kaynağının kara deliğin büyüklüğü ve yapısı hakkında önemli ipuçları sunacağını belirtirken, konu üzerinde araştırmaların sürdürüleceği belirtildi.

KARA DELİK NEDİR ?

KAYNAK:
NASA    –    GALAXMONITOR    –   INTERNETHABER

1,2 dakikalık okuma 19 Mart 2017

Yorum yazabilirsiniz

Yazar hakkında: İnsanlık Güneşi VAKFI

İnsanlık Güneşi VAKFI
MANEVİ BEBEK (AVİ-4)
FARKINDALIK (Kitap önerisi)