Kitap Adı: Kırmızı Kazak
Yazar: 
Meltem Gürle
Yayınevi: Can Yayınları, Şubat 2018 (2. Baskı)

Bu bir deneme kitabı. Meltem Gürle uzun zamandır tanıdığınız, okumayı çok seven, yerli yerince okuyup da üzerine derinlikli sohbetler edebildiğiniz bir dostunuz olarak yazmış. Samimi ve ufuk açan satırlar. Hayat üzerinize üzerinize geliyorsa ve keyifli, sakin bir arka bahçeye ihtiyacınız varsa bu kitabı alınız, istediğiniz müziği seçiniz ve kitabın kapağını çeviriniz. Bizim sıra dışı kitap eşliği müzik önerimiz ‘Arijit Singh’in The Best of’ seçkisi. ‘YouTube’ üzerinden ulaşmak mümkün.

Tanıtım Yazısı: Kitaplarla iç içe geçmiş denemeleri okumak uzun sürer. Yıllar önce okuduğunuz kitaplar, elinizdeki denemelerle birlikte yeni boyutlar kazanır, derinleşir, zenginleşir. Okumadıklarınız yepyeni ufuklara çağırır. Bu nedenledir ki, okumadıklarınızı okumak, okuduklarınızı yeniden karıştırmak için sabırsızlanır, elinizdekini bırakır, “öteki metinler”le avarelik edersiniz.

Meltem Gürle’nin denemelerini de okumanız uzun sürecek, ara vereceksiniz, döneceksiniz, yeniden durup yeniden başlayacaksınız. Oturacaksınız, kalkacaksınız, araya başka kitaplar girecek. Elinizdeki kitabın kopyası eskiyecek ama okuduklarınız değil. Bu denemeler kendileri eskimeyecekleri gibi eskiden okuduklarınızı da tazeleyip yenileyecek. 

1,3 dakikalık okuma 11 Mart 2020

Yorum yazabilirsiniz

Yazar hakkında: İnsanlık Güneşi VAKFI

İnsanlık Güneşi VAKFI
FUSUSU'L HİKEM (Kitap Önerisi)
ANADOLU' NUN SESİ (Kitap Önerisi)